Kutsume Lõuna-Eesti ehitusvaldkonna spetsialiste osalema koolitusel “Hoonete energiatõhusus ja süsiniku jalajälg hoonete renoveerimisel”.
Süsinikujalajälje arvutamine muutub lähitulevikus kohustuslikuks. Alates 2025. aastast tuleb üle 1000m² suuruse netopinnaga uute ehitiste ehitusloa taotlemisel arvutada süsinikujalajälje väärtus. Kõigi püstitatavate hoonete suhtes, mis peavad vastama ka energiatõhususe miinimumnõuetele, rakendub hoone süsinikujalajälje arvutuskohustus alates 2030. aastast.
25.-26. septembril 2024 Tartus toimuval koolitusel tutvustab Kadri-Ann Kertsmik (TalTech/RKAS) renoveeritavate hoonete näitel süsiniku jalajälje hindamise meetodeid, vahendeid ja andmeallikaid. Tehakse läbi hoone süsinikujalajälje arvutamise praktiline ülesanne. Kadri-Ann Kertsmik on TalTechi Ehituse ja arhitektuuri instituudi ekspert ja ta vastutab hoonete keskkonnasäästlikkuse eest Riigi Kinnisvara ASis.
Professor Anti Hamburg (TKTK) annab ülevaate ETA ja KEK märgiste erinevusest, energiamärgise kujunemist projekteerimisest kuni hoone valmimiseni ja hoone kasutusaegset energiamärgist mõjutavatest teguritest. Professor Anti Hamburg on Tallinna Tehnikakõrgkooli Ehitusinstituudi direktor.
Koolituse sihtrühmaks on ehitusinsenerid, projekteerijad, ehituse projektijuhid, arhitektid, omanikujärelevalve teostajad ja ehituskonsultandid.
Koolitus on osalejaile TASUTA.
Koolituse läbimine annab 9,3 TP-d (Eesti Ehitusinseneride Liidu täiendõppe arvestuspunkti).
Lisainfo: tel: 687 0435, e-post: eeel@eeel.ee.
Koolitus toimub LIFE IP BuildEST „Hoonete rekonstrueerimisalase suutlikkuse suurendamine Eesti kliimaeesmärkide saavutamiseks“ projekti tegevuste raames.