Aasta Ehitaja 2023 on Veiko Seliste

29. novembril kuulutati Kultuurikatlas toimunud ehitussektori erialaliitude ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konverentsile „Ehitus 2024+ Kas mängus või pingil?“  järgnenud galal välja konkursi „Aasta Ehitaja 2023“ võitja, kelleks osutus Ehitustrust AS-i projektijuht Veiko Seliste. Võidu tõid Narva Riigigümnaasiumi ehitustööd.

„Ehitustrust AS-i projektijuht Veiko Seliste juhtis Narva Riigigümnaasiumi ehitamisel edukalt suurt meeskonda ja haldas kindlakäeliselt kogu ehituse käiku. Ehitaja ülesandeks oli töövõtu raames ka BIM-mudelis tööprojekti koostamine. Tänu ehitusprotsesside oskuslikule juhtimisele realiseerus see laitmatult. Arhitektuuriliselt ja tehnoloogiliselt keeruliste lahenduste teostamisel väärib esile tõstmist sujuv ja tõhus koostöö kõikide projektipartneritega,” kommenteeris Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor ja konkursi žürii esimees Indrek Peterson.

„Aasta Ehitaja 2023“ tiitlile võis esitada nii pea-kui alltöövõtu projektijuhte, kelle juhitud ehitusobjekt on valminud ajavahemikul 2. oktoober 2022 kuni 1. oktoober 2023.

Konkursi “Aasta Ehitaja” eesmärk on leida parim ehitusjuht, kelle töö on pälvinud tunnustuse nii töö tellija, arhitekti, projekteerija kui ka omaniku järelevalve teostaja poolt. EEEL valis parimat ehitajat juba viieteistkümnendat aastat järjest ning konkursi eesmärk on ehitaja ameti väärtustamine ja oma ala parimate tunnustamine.

Konkursi žüriisse kuulusid:
Indrek Peterson, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor
Oliver Napits, Inseneribüroo Telora arendusjuht
Marina Vaganova, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor
Ilmar Link, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse liige
Tarmo Trei, Eesti Taristuehituse Liidu tegevdirektor
Tarmo Mändmets, Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse osakonna direktori kohusetäitja
Tõnis Tarbe, arhitekt
Liivi Tamm, Meediapilt OÜ juhataja

Eesti Ehitusettevõtjate Liit valib parimat ehitusjuhti juba alates aastast 2009, käesoleval aastal siis juba 15. korda. Rohkem infot varasematest võitjatest leiab siit: https://eeel.ee/aasta-ehitaja-konkurss/

Rohkem informatsiooni “Aasta Ehitaja 2023” laureaadist Veiko Selistest ja Narva Riigigümnaasiumi ehitamisest leiab ajakirjas EhitusEst ilmunud artiklist.